دانلود رایگان کتاب قدرت خودباوری – ناتانیل براندن

توضیحات

دانلود رایگان کتاب قدرت خودباوری – ناتانیل براندن

زبان: فارسی

نوع نگارش:چاپی

تعداد صفحات: ۱۱۱

نوع فایل: PDF

حجم فایل: ۳.۰۹ مگابایت

توضیحات:

قدرت خودباوری – دکترناتانیل براندن روان‌درمانگر و نویسنده‌ای کانادایی _ آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی حرمت نفس داشت.دکتر ناتانیل براندن بیش از هر کس دیگر در هوشیار کردن جامعه آمریکا بر روی اهمیت خودباوری تلاش کرده است . او کتاب های زیادی در مورد بحث خودباوری به رشته تحریر درآورده است از جمله کتاب پرفروش ” روانشناسی خودباوری و عزت نفس” و نیز کتاب ” چگونه خودباوری خویش را افزایش دهیم”.

او در گذشته با همکاری با آین رند نقش برجستهٔ در پیشبرد مکتب فلسفی آین رند یعنی عینی گرایی داشت.

کتاب قدرت خودباوری

خودباوری حقیقی، ارتباطی با آنچه در محیط حقیقی به دلیل شغل و موقعیت ما به وجود نمی آید. بلکه به واسطه باور درونی ما به ارزشمند بودن و لیاقت خوشبختی را داشتن شکل می گیرد. کتاب حاضر درواقع تنها به توضیح خودباوری می پردازد و ما را با آن آشنا می کند، چون اکثریت ما در درک و مفهوم خودباوری سالم دچار تناقص و بدفهمی هستیم، توصیه می شود برای شروع، این کتاب را مطالعه کنید.

در کتاب قدرت خودباوری چه می خوانیم؟

کتاب قدرت خودباوری شامل ۸ بخش با عنوان های زیر می باشد:

۱- پیشگفتار

۲- مقدمه

۳- خودباوری چیست؟

۴- چرا ما به خودباوری نیاز داریم؟

۵- خوباوری و موفقیت

۶- موارد مؤثر در خودباوری

۷- قدرت خودباوری در محل کار

۸- توصیه هایی برای مطالعات بیشتر

 

پیشگفتار

خودباوری نیرویی قدرتمند در درون هر یک از ماست .تاثیر خودباوری چیزی فراتر از ارزش ذاتی ای است که هریک از ما هنگام ورود به این دنیا.انسان متولد شدن با خود داریم.

خودباوری جرقه ای است که ما مربیان و رواندرمانگران در مراجعین خود روشن می کنیم این جرقه تنهایی راهی بسوی خودباوری است.

از انجایی که شما شروع به خواندن این کتاب کرده اید می خواهم هم اینک برای روشن کنم که مقصود من هنگامی که کلمه خودباوری را به کار می برم چیست.

خودباوری آنچیزی است که در خور ماست برای زندگی و نیازهای آن.

بطور اختصاصی تر خودباوری شامل :

اعتماد بر توانایی های خویشتن برای اندیشیدن و مبارزه با چالش های اساسی زندگی .

باورد داشتن بر حق خود مبنی بر شاد بودن، احساس ارزشمند بودن ، شایستگی ، حقمان برای خودباوری از نیازهای و خواسته هایمان و لذت بردن از نتایج تلاشهایمان.

قصد از نوشتن این کتاب این نیست که راهکارهای مهمی را که می توانیم برای درمان و دوباره سازی یک خودباوری صدمه دیده نشان دهیم بلکه بیشترش قصدش این است که تعریفی از خودباوری ارائه دهد.

این نقطه شروع ، اساسی و لازم است . هرچند این روزها دلایل خوبی برای صحبت در این باره وجود ندارد اما هنوز درک مشترکی از مفهوم خودباوری وجود ندارد و یا معلوم نیست که چرا خودباوری برای سلامت ما چنین مهم است. در این کتاب درباره این موضوع به اصول پایه ای پرداخته شده است.

اهمیت خودباوری

در سرتاسر دنیا اینک آگاهی نسبت به اهمیت خودباوری پدید آمده است . هم اینک می دانیم که رسیدن به توانایی های یک فرد به عنوان یک انسان بدون خودباوری سالم امکان پذیر نیست و حتی یک جامعه نمی تواند سالم باشد بدون اینکه افراد آن برای خودشان ارزشی قائل شوند و به توان ذهنی خودشان اعتماد کنند.

نتیجه خواندن کتاب قدرت خودباوری

دکترناتانیل براندن ، روانشناس مشهور و جهانی تاکید دارد که هنوز امکان تعالی خودباوری مثبت در ما وجود دارد. خودباوری در انتخاب های کلیدی ما نقش اساسی را بازی می کند و زندگی ما را شکل می دهد اما قدرت خودباوری چگونه برای ما عمل می کند؟

این کتاب را بخوانید تا کشف کنید:

  • بیش از ۲۰ فاکتور برای احترام مثبت به خود
  • ۱۲ مرحله رشد خودباوری
  • ۶ اصل بهبود شخصی
  • چگونه خودباوری مثبت شما چگونه شرایطتان را در محیط کار تغییر می دهد.

پیام شفاف این کتاب برای کمک به تمام کسانی است که روی خودشان کار می کنند یا اینکه به دیگران کمک می کنند.